Folder-przewodnik można otrzymać w Ośrodku Kultury im. Norwida i w Klubie Kuźnia Szlak plenerowych rzeźb i instalacji nowohuckich
Dodane przez Administrator dnia 24/11/2018 12:50:39
Szlak został opracowany i opisany w ramach projektu realizowanego przez Towarzystwo Ratowania Kultury w Nowej Hucie i Ośrodek Kultury im. Norwida.
W specjalnym folderze wydanym z tej okazji znajdziemy opisy, informacje o autorach i artystyczne grafiki plenerowych rzeźb i instalacji artystycznych znajdujących się na terenie Nowej Huty, rozumianej jako pięć tzw. dzielnic nowohuckich Miasta Krakowa: XIV Czyżyny, XV Mistrzejowice, XVI Bieńczyce, XVII Wzgórza Krzesławickie, XVIII Nowa Huta. W przewodniku opisane zostały 24 rzeźby i instalacje, które zachowały się do naszych czasów. Przy powstawaniu folderu–przewodnika współpracowali: Monika Kozioł – opracowanie merytoryczne, Joanna Styrylska-Gałażyn – rysunki rzeźb, Krzysztof Piła, Magdalena Lis – fotografie, Delikatesy Projektowe – projekt graficzny. Folder–przewodnik po szlaku można otrzymać w Ośrodku Kultury im. Norwida oraz w Klubie Kuźnia Ośrodka Kultury im. Norwida. (wersja językowa polska i angielska).
Do Galerii Ośrodka Kultury im. Norwida, os. Górali 5 w Krakowie zapraszamy na wystawę grafik, projektów i rzeźb Krzysztofa Piły i Joanny Styrylskiej - Gałażyn zrealizowanych na potrzeby projektu Szlak plenerowych rzeźb i instalacji nowohuckich. Wystawę można oglądać do 3 grudnia br. Oprócz wystawy prac ścisłe związanych z realizacja projektu, prezentowane są również nowohuckie rzeźby plenerowe wydrukowane w technologii druku 3D przez Artura Piechuta z firmy Zadar.pl. https://web.facebook.com/3DNowaHuta/.
Projekt współfinansowany jest ze środków Miasta Krakowa. Wydarzenie zostało objęte patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018.
(f)