WOLNA PŁYTA. RADUJE SIĘ SERCE
Dodane przez Administrator dnia 17/11/2018 10:49:39
100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości Nowa Huta świętowała na wiele sposobów. Na tę okazję nie mogło zabraknąć specjalnej propozycji przygotowanej przez ARTzonę Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Znana z realizacji NOWOHUCKIEJ KOLĘDY, w ciągu ostatnich trzech miesięcy pracowała nad projektem muzyczno-filmowym pt. WOLNA PŁYTA. RADUJE SIĘ SERCE.
Wybraliśmy kilka patriotycznych piosenek i postanowiliśmy z ich fragmentów stworzyć radosną muzyczną kompilację, do której zaśpiewania zaprosiliśmy naszych nowohuckich przyjaciół - mówią pomysłodawczynie projektu Gosia Hajto i Katka Szczęśniak z ARTzony. Praca nad płytą rozpoczęła się już w sierpniu. Równocześnie, jak to jest już naszym zwyczajem, realizowaliśmy nagrania wokalne w studio w ARTzonie oraz ujęcia do wideoklipu. Pogoda nam w tym roku sprzyjała stąd mogliśmy wykorzystać piękną scenerię nowohuckich parków, ogrodów i łąk - dodają.
W projekt zaangażowana została ponad setka osób, zarówno tych najmłodszych jak i nieco starszych. Ten radosny aranż stworzył Filip Żegleń, a za niezwykłe ujęcia filmowe odpowiadał Aleksander Hordziej. Świętowanie to przecież nic innego jak wspólne radowanie się - to chcieliśmy pokazać w naszym wspólnym śpiewaniu oraz w okolicznościowym wideoklipie i chyba się nam to udało - mówią zgodnie Gosia i Katka z ARTzony. Chociaż znajdziecie też tutaj chwilę na refleksję i wzruszenie - utwór rozpoczyna fragment Ballady g-moll Fryderyka Chopiona w wykonaniu Mikołaja Winiarskiego, a kończy Mazurek Dąbrowskiego zagrany na altówce przez Magdalenę Chmielowiec.
Nasze wydawnictwo jest także hołdem oraz podziękowaniem i zostało dedykowane zaangażowanym w walkę o odzyskanie niepodległości Polski mieszkańcom podkrakowskich wsi, na terenie których powstała Nowa Huta - mówi Gosia Hajto.
Premiera wydawnictwa odbyła się w ARTzonie OKN 6 listopada 2018 r. Utwór wraz z wideoklipem dostępny jest na kanale YouTube ARTzonaOKN. Bezpłatne egzemplarze płyt można otrzymać w ARTzonie OKN, os. Górali 4.
*Projekt WOLNA PŁYTA. RADUJE SIĘ SERCE zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta, Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” przy Philip Morris Polska S.A oraz Rady Dzielnicy XVI Bieńczyce.