Park Żeromskiego w nowej odsłonie
Dodane przez Administrator dnia 09/11/2018 21:57:46
Koncepcja tego miejsca została oparta na połączeniu zabawy, wypoczynku oraz edukacji ekologicznej. Projekt zrealizowany przez Zarząd Zieleni Miejskiej zachwyca estetyką. Prawdziwy domek na drzewie, piękna pergola i niezwykle kolorowy plac zabaw od chwili otwarcia przyciągają nowohucian w każdym wieku.
Zrewitalizowany Park Żeromskiego, znajdujący się tuż przy Łąkach Nowohuckich- obok przychodni os. Na Skarpie, zachwyca! Zrealizowana za około ćwierć miliona inwestycja całkowicie odmieniła to miejsce. Prawdziwy domek na drzewie, w formie ogromnego gniazda, to świetny punkt widokowy na Łąki Nowohuckie. Pergola z cytatem z „Przedwiośnia” na nawierzchni to nawiązanie do twórczości Stefana Żeromskiego. I wreszcie plac zabaw zbudowany głównie z drewna i wikliny. Na pajęczynie do wspinania siedzi ogromny pająk – przedstawiciel gatunku występującego na Łąkach Nowohuckich. W wiklinowych gniazdach służących do zabawy, znajdują się jaja ptaków charakterystycznych również dla tego terenu. Piaskownica z murkiem w kształcie ogromnego zaskrońca i wszechobecne motyle. Wszystkie te elementy tworzą niepowtarzalną całość, która zachęca do biegania, skakania, zjeżdżania i huśtania się, ale i poznawania otaczającego nas świata przyrody!
W uroczystym otwarciu Parku Żeromskiego, które miało miejsce 30 października, udział wzięły – dzieci z nowohuckich szkół i przedszkoli! Przy tej okazji posadzonych zostało kilkaset narcyzowych cebulek, które na wiosnę uczynią to miejsce jeszcze piękniejszym! Dla wszystkich „uroczyście otwierających” Zarząd Zieleni Miejskiej, który koordynował to wydarzenie, przygotował drobne upominki.
(ał)


fot. autor