„Zgody 7” - nowe miejsce spotkań
Dodane przez Administrator dnia 26/10/2018 19:07:58
Mieszkańcy Nowej Huty, lokalni aktywiści, a nawet grupa uśmiechniętych przedszkolaków – wszyscy pojawili się w czwartek 18 października na otwarciu „Zgody 7” – nowego miejsca spotkań na nowohuckiej mapie.
Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski powitał licznie zgromadzonych mieszkańców i zaprosił do korzystania z pełnego zieleni punktu „Zgody 7”, w którym będzie można znaleźć informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych odbywających się zarówno w Nowej Hucie, jak i całym mieście, a także wziąć udział w warsztatach, prezentacjach i innych przygotowywanych tu przez szerokie grono organizatorów aktywnościach.
Adam Grzanka, który był gospodarzem otwarcia, zachęcał wszystkich do oglądania nowej przestrzeni, która choć nowoczesna i starannie zaplanowana, zawiera elementy subtelnie nawiązujące do nowohuckiej tradycji: oryginalna – i świetnie zachowana – posadzka sprzed półwiecza, świetliki, szerokie parapety, ale też pełen zieleni wystrój wnętrz. Na gości czekała gorąca czekolada, kolorowe galaretki i zielone upominki w postaci pięknych, bujnych paprotek.
Była to pierwsza okazja do tak licznego spotkania w tym miejscu – mieszkańcy, aktywiści i przedstawiciele instytucji kultury, nowohuccy przedsiębiorcy i osoby pracujące przy otwarciu punktu z uśmiechem, jak dobrzy sąsiedzi, rozmawiali przy kawie, ciesząc się także pełną słońca, nowohucką, jesienną aurą. Mamy nadzieję, że dzięki tak gorącemu przyjęciu adres „Zgody 7” już teraz nabrał symbolicznej mocy: operatorzy punktu z Krakowskiego Biura Festiwalowego gorąco liczą na to, że wszyscy – w zgodzie – będziemy spotykać się tutaj tak, jak to było w dniu otwarcia, z sympatią i otwartością rozmawiając o Nowej Hucie i o tym, co zrobić, by było tu jeszcze piękniej.
„Zgody 7” to realizacja całkiem nowej koncepcji punktu informacji miejskiej, będącego częścią przestrzeni otwartej m.in. dla młodzieży, rodziców z dziećmi, osób starszych, aktywistów czy instytucji kultury. Do współpracy zaproszono nowohuckie ośrodki kultury, kluby, teatry, muzea, kino i wszystkich, którzy chcą działać i aktywizować swoją dzielnicę! Operatorem „Zgody 7” jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.
Punkt „Zgody 7” będzie otwarty codziennie od godziny 9.00 do 18.00. Na miejscu znajdziemy informację kulturalną i turystyczną skierowaną do mieszkańców dzielnicy. Przestrzeń będzie otwarta dla wszystkich, którzy są zainteresowani organizowaniem cyklicznych spotkań, warsztatów czy prezentacji. Wszelkie informacje można uzyskać w samym punkcie lub pod adresem mailowym zgody7@infokrakow.pl, tel. 12 354 27 14.
(ał)


Zgody 7.
Fot. Grzegorz Ziemiański dla KBF