Wybory Samorządowe 2018
Dodane przez Administrator dnia 29/09/2018 03:11:54

Szanowni Państwo,
przed nami wybory samorządowe. 21 października br. będziemy wybierać prezydenta Krakowa, radnych Miasta oraz radnych Sejmiku województwa małopolskiego. Te wybory zadecydują o najbliższej przyszłości naszej małej Ojczyzny – Krakowa i Małopolski.
Do Rady Miasta Krakowa chciałbym zarekomendować Państwu doktora Jana Franczyka, redaktora naczelnego „Głosu. Tygodnika Nowohuckiego”, a jednocześnie prodziekana Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.
Jan Franczyk urodził się w Nowej Hucie i nadal tutaj mieszka. Doskonale zna Nową Hutę i zawsze był jej orędownikiem. W latach stanu wojennego był jednym z najbliższych współpracowników śp. ks. Kazimierza Jancarza.
Jan Franczyk jest człowiekiem otwartym na potrzeby innych – zwłaszcza tych najsłabszych. Przez lata swojej samorządowej pracy pomógł wielu ludziom – także tym, którymi nikt nie chciał się zajmować. A jednocześnie Jan Franczyk jest człowiekiem broniącym podstawowych zasad i wartości, takich jak prawo do życia każdego człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci, prawo do wolności i do godności każdej ludzkiej istoty.
Doktor Jan Franczyk, zarówno jako wykładowca wyżej uczelni i jako prodziekan, jest osobą wyjątkowo lubianą i cenioną przez studentów – za swoją wiedzę i za swoją osobistą kulturę.
Z pełnym przekonaniem zachęcam Państwa do oddania swojego głosu w nadchodzących wyborach do Rady Miasta Krakowa na jego osobę.
Jan Franczyk kandyduje z listy Prawa i Sprawiedliwości z okręgu obejmującego Dzielnicę XVI Bieńczyce i Dzielnicę XVIII Nowa Huta.

prof. Ryszard Terlecki
wicemarszałek Sejmu RP