To był niezapomniany wieczór – Słynne arie i duety w alei Róż
Dodane przez Administrator dnia 13/09/2018 09:58:19
W ubiegłą sobotę, 8 września w alei Róż odbyła się tradycyjna Gala operetkowa. Pogoda w tym roku dopisała i koncert zgromadził tłumy melomanów. A jakimi dźwiękami rozbrzmiewała nowohucka aleja Róż w sobotni wieczór?
Program koncertu został zbudowany wokół arii i duetów z dzieł, które od dekad niemal nie schodzą z afiszy. Usłyszeliśmy więc słynną „Habanerę” z „Carmen” Georges’a Bizeta. Nie mogło też oczywiście zabraknąć najbardziej chyba znanej arii operowej świata „Nessun dorma” z opery „Turandot” Giacomo Pucciniego, popisowej arii Olimpii z „Opowieści Hoffmanna” – dzieła życia Jacques'a Offenbacha oraz ukradkiem ronionej łzy (aria „Una furtiva lagrima”) z arcydzieła włoskiej opery komicznej - „Napoju miłosnego” Gaetana Donizettiego.
A na deser soliści Opery Krakowskiej wykonali także pieśni neapolitańskie, które znajdują się w repertuarach najsłynniejszych tenorów świata: „Funiculì, funiculà” (L. Denza) czy słynne „O sole mio” (E. Di Capua) oraz tak popularne włoskie piosenki, jak „Volare” (D. Mogudno) i „Lasciatemi cantare” (T. Cutugno).
Gala operetkowa organizowana jest przez Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe we współpracy z Operą Krakowską.
(f)


Fot. Andrzej Kalinowski