Nowy Bulwar(t) Sztuki ponownie nad Zalewem Nowohuckim!
Dodane przez Administrator dnia 12/06/2017 16:34:13
Tego lata Teatr Łaźnia Nowa ponownie zagości z festiwalem Nowy Bulwar(t) Sztuki nad Zalewem Nowohuckim. - Po raz drugi na całe wakacje wychodzimy w plener, urządzamy na ul. Bulwarowej miasteczko Bulwar(t)u i zapraszamy do udziału w bezpłatnych wydarzeniach ze wszystkich dziedzin kultury i sztuki, a także na imprezy, które mają na celu po prostu spotkanie i wspólną zabawę – mówią organizatorzy nowohuckiego festiwalu nad zalewem.
Program Nowego Bulwar(t)u Sztuki obejmuje różne formy aktywności artystycznej, edukacyjnej i rozrywkowej. Między 9 czerwca a 13 sierpnia zaplanowano ponad 100 wydarzeń, które układają się w 7 głównych kategorii: Teatr, Muzyka, Kino, Wydarzenia dla Dzieci, Warsztaty/Spotkania dla Dorosłych, Sport i Rekreacja, Pikniki i Potańcówki międzypokoleniowe.
Teatr, Kino, Muzyka...

Na dobre rozpoczęcie Nowego Bulwar(t)u Sztuki organizatorzy zapraszają na koncert inauguracyjny - „Bądź jak meteor”. Już 11 czerwca o 20.30 nad śpiewającymi aktorami będzie czuwał tym razem duch Stanisława Wyspiańskiego. Jak zwykle mocnym punktem Nowego Bulwar(t)u Sztuki jest teatr. Tym razem postawiono na kameralne formy, bliskie spotkanie aktora z publicznością, które stworzą weekendowy program Sceny Nocy Letniej. A o czym najlepiej się rozmawia w pięknych okolicznościach przyrody, jeśli nie o dobrym filmie? Rozbudowano więc tegoroczny program kina plenerowego; tym razem jest on podzielony na dwa cykle. Niedzielny - „Dzikie historie” będzie krążyć wokół natury, tradycji i kultury. Czwartkowy - „Wakacyjna Akademia Filmu Polskiego” to przegląd tytułów wybranych przez Łukasza Maciejewskiego. Po raz kolejny na Bulwar(t)cie będzie obecna także muzyka, ale w tym roku zamiast jednego, zaproponowano dwa cykle: koncerty muzyki folkowej Bulwar(t) ETNO oraz znaną już widzom i słuchaczom Klasykę na żywo.
Bulwar(t) Dzieci
Już od najmłodszych lat, także, a może szczególnie - poprzez obcowanie ze sztuką, możemy wykształcać w naszych dzieciach wrażliwość na dobro naszej planety. W tym roku, podobnie jak w zeszłym, postanowiono robić to za pomocą warsztatów, spektakli oraz czytań dla dzieci. Choć formuła podobna - spodziewajcie się zupełnie nowego programu i zupełnie nowych tytułów!
Warsztaty dla dorosłych
Co czwartek Nowy Bulwar(t) Sztuki zaprasza na warsztaty dla dorosłych pod hasłem „Zadbaj o siebie”. Ale to nie wszystko - oferta warsztatów dla dorosłych znacznie wykracza poza czwartkowe spotkania. Sportowo będzie można realizować się na zajęciach jogi i tai-chi, a także podczas „Siłowni na powietrzu”. Wokalnie wyżyjemy się natomiast podczas wspólnego „Śpiewania nad zalewem”. Zaprosimy też na wyjątkowe warsztaty genealogiczne - „Saga prastarej Huty”. Wyjątkową propozycją jest w tym roku cykl warsztatów MANUFAKTURA – dla poszukujących spotkania z wyjątkową artystyczną osobowością, a jednocześnie spragnionych wyzwań rękodzielniczych… Będzie się działo!
Potańcówki i pikniki
W piątkowe wieczory organizatorzy tradycyjnie zapraszają na międzypokoleniowe potańcówki pod gołym niebem. Będzie dużo etnicznych dźwięków, folku, ale też jazz, funk, soul, a nawet hip hop. Bawimy się jak na weselach, gdzie spotykają się wszystkie pokolenia, by wspólnie słuchać muzyki i tańczyć. Nowością będą cykliczne pikniki.