Tytuł: Głos - Tygodnik Nowohucki :: Akcja poboru krwi

Dodane przez nowohucki dnia 13/08/2009 17:10:06
#1

Okres urlopowy w pełni. Powroty do domu, wyjazdy na urlopy, różnego rodzaju wyprawy rowerowe, motocyklowe, piesze, czas odpoczynku, ale i wysokiego ryzyka. Każdego roku właśnie w wakacje potrzebna jest duża ilość krwi by móc pomagać tym, którym niestety nie udało się dotrzeć do upragnionego miejsca.
W bankach krwi brakuje tego cennego leku z różnych powodów, wyjazdy wakacyjne stałych krwiodawców, większa ilość nieszczęśliwych wypadków, a co za tym idzie większe zapotrzebowanie na ten jakże cenny lek.

Krew będzie przekazana dla FILIPA BIEŃ leżącego w szpitalu im.RYDYGIERA w Krakowie na oddziale poparzeń.

W imieniu zarządu KHDK PCK rHutnik Krakówr1;, apelujemy o liczne stawienie się na akcji, i oddaniu cząstki siebie, by pomagać innym.
To nic nie boli, a może uratować komuś życie.

Już 16 sierpnia br. w r1949 Clubr1; na os Uroczym 12(www.1949club.pl) (dojazd autobusami 110,122,139,153,) w godzinach od 11:00 do 15:00, trwać będzie akcja krwiodawcza na którą serdecznie zapraszamy.

Dla pierwszych 10 dawców, którzy zdecydują się przelać 450 ml krwi podczas akcji, krakowski Park Wodny (www.parkwodny.pl) przygotował wejściówki, dzięki którym przez dwie godziny będzie można się relaksować na jego obiektach.Dla następnych 10 dawców, Centrum Rozwoju Com Com Zone (www.comcomzone.pl) przygotował wejściówki na basen, do wykorzystania od września (obecnie basen jest nieczynny ze względu na urlopy).
Spośród wszystkich krwiodawców rozlosowane zostaną również dwie wejściówki do kina Cinema City (www.cinema-city.pl)
Wszyscy krwiodawcy otrzymają również ciepły posiłek przekazany przez restauracje rU Babci Malinyr1;(www.kuchniaubabcimaliny.pl), zdjęcie z podpisem dziewięciokrotnego mistrza świata w kick-boxingu, Marka Piotrkowskiego, oraz rstandardowyr1; zestaw regeneracyjny (czekolady, soczek itd)

Zapraszamy !!!


www.hdkpckhutnik-krakow.xt.pl

Dodane przez nowohucki dnia 29/08/2009 12:23:25
#2

19 września w Centrum Rozwoju Com-Com Zone w Nowej Hucie będzie można oddać krew. Na chętnych czekamy od godziny 10 do 14.
Jeśli będą dawcy, akcja zostanie przedłużona do godziny 15:00.
- Liczymy na duży odzew. Szczególne zaproszenie należy się wszystkim nowohucianom , ale oczywiście chcielibyśmy żeby zjawiło się jak najwięcej ludzi nie tylko z Nowej Huty r11; mówi Ryszard Janiczek , prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża rHutnik Krakówr1;.
Warto się zdecydować
Po wakacjach pomoc dawców jest szczególnie potrzebna ponieważ trzeba odbudować zapasy.
- Każdego dnia, centra krwiodawstwa i krwiolecznictwa w Polsce muszą zapewnić około 300, 350, a nawet zdarza się że i więcej litrów krwi r11; mówi Ryszard Janiczek. -W wakacje jej zapas drastycznie maleje. Regularni krwiodawcy wyjeżdżają , a jednocześnie zdarza się więcej nieszczęśliwych wypadków podczas wypoczynku, wypadków drogowych do tego odbywają się operacje, zabiegi od dawna już planowane. My, my jako Klub HDK, którego członkami są głównie sympatycy Hutnika Kraków, ale także i innych klubów sportowych z różnych części Polski (np. Sanok, Warszawa), poprzez organizowanie takich akcji jak 19 września krwiodawczych chcemy spowodować by ów zapas krwi nie malał tak drastycznie. Po wakacjach jest to szczególnie istotne.
Kilka zasad
Krew można oddawać co 3 miesiące (kobiety) i 2 miesiące (mężczyźni). Jednorazowo pobierane jest 450 ml krwi.
Co najmniej 24h przed oddaniem krwi nie można spożywać alkoholu, trzeba mieć minimum 18 lat, maksimum 65., zaś górną granicę stanowi 65 wiosna życia.
Krwi nie może oddać też ktoś kto w ciągu ostatnich 3 miesięcy przechodził nawet drobny zabieg chirurgiczny oraz osoby, które w ciągu ostatniego półrocza robiły sobie tatuaż czy poddawały się akupunkturze.
W dniu akcji warto zjeść lekkie śniadanie
Więcej szczegółów na stronie www.hdkpckhutnik-krakow.xt.pl
Miejsce i prezenty
Dla wszystkich, którzy oddadzą krew w sobotniej akcji centrum będzie miało darmowe wejściówki na pływalnię, siłownię i saunę. Będą także paczki ze słodkościami z cukierni rPączekr1; z Wadowa.

Do Com-Com Zone można dojechać miedzy innymi tramwajami 15 i 20. Budynek mieści się przy ulicy Ptaszyckiego 6, za obiektami Hutnika Kraków.

Dodane przez preczzmonopolem dnia 11/09/2009 10:39:03
#3

Czy uda wam sie zapewnic odpowiednie warunki higieniczne....?? Ja niestety w to bardzo wątpie. Frown

Dodane przez nowohucki dnia 03/10/2009 14:18:03
#4

co mas zna mysli piszac "odpowiednie warunki higieniczne"?Gdy na początku bieżącego roku organizowaliśmy akcje krwiodawcze dla Jakuba, byliśmy pewni, a przynajmniej chcieliśmy być pewni, że uda mu się pomóc.
Gdy podczas akcji krwiodawczych jak i wśród znajomych roznosiliśmy deklaracje dla potencjalnego dawcy szpiku kostnego i namawialiśmy do przebadania się i zarejestrowania, mieliśmy nadzieje, choć szansa jest mniejsza niż trafienie szóstki w totolotka, że rspasujemyr1; osobie tego potrzebującej.

Jakub Ławecki jest wychowankiem Lublinianki, grał także w Motorze Lublin, rezerwach Wisły Kraków i Szczakowiance Jaworzno. Do niedawna był/jest zawodnikiem Stali Stalowa Wola. Wykryto u Niego ostry przypadek białaczki.

Po miesiącach poszukiwań, znalazła się osoba, która mogła by pomóc Jakubowi. Przeszczep szpiku, od dawcy z Niemiec odbył się w Katowicach. Obecnie Jakub przebywa w szpitalu w Lublinie, gdyż cierpi na zapalenie jelit.
Czekają go jeszcze liczne zabiegi, lecz by mogły się udać, potrzebna jest duża ilość krwi.

Tak jak na początku roku, tak i teraz, członkowie KHDK PCK rHutnik Krakówr1;, postanowili, iż będą oddawać krew i namawiać do tego całe środowisko sportowe.

Zapraszamy wszystkich na akcję krwiodawczą (10.X.2009), która odbędzie się w salce katechetycznej kościoła Arka Pana (ul. Obrońców Krzyża 1). W godzinach od 11:00 do 14:00 będzie można oddać krew, która zostanie przekazana na potrzeby ratowania życia i zdrowia Kuby!

Przypominamy, że dawcą może być osoba w pełni zdrowa, przeziębienia (katar) lub przyjmowanie leków na bazie aspiryny, leków przeciw astmatycznych dyskwalifikuje dawcę, kandydat na dawcę krwi powinien być w wieku między 18-65 lat, posiadać dokument ze zdjęciem stwierdzającym tożsamość wraz z adresem zamieszkania. Każdy, kto chce oddać krew powinien przed oddaniem zjeść lekkostrawne śniadanie, powinien wykluczyć z diety tłuszcze pochodzenia zwierzęcego: mleko, masło, kiełbasę, pasztet, śmietanę, rosół, tłuste mięso oraz jajka orzeszki ziemne i ciasta kremowe, powinien być wypoczęty, co najmniej 24 godziny przed oddaniem krwi nie spożywać alkoholu.

Podczas trwania akcji poboru krwi, będzie można wypełnić rOświadczenie Woli" jak i deklaracje o wpisanie do rejestru dawców szpiku kostnego, z którą to uzupełnioną deklaracją, trzeba będzie się udać do szpitala w Prokocimiu, gdzie zostaną przeprowadzone szczegółowe badania kwalifikujące do zarejestrowania.

Dodane przez preczzmonopolem dnia 08/02/2010 19:53:16
#5

Chodzi mi o czystosc kolego, sterylnosc.... znasz te pojęcia??Frown

Dodane przez nowohucki dnia 11/03/2010 18:09:53
#6

wszystko jest kolego zapewnione w odpowiednim standardzie


To nie Prima aprilis r11; Speedway Wanda nagrodzi krwiodawców.
Dnia 1 kwietnia w 1949Club na osiedlu Uroczym 12 w Nowej Hucie, w godzinach od 10:00 do 14:00,
odbędzie się akcja krwiodawcza. Dla pierwszych 25 osób, ...


więcej na:

http://hdkhutnik.com.pl/component/content/article/37-news/311--speedway-wanda-popiera-krwiodawstwo.html

Dodane przez nowohucki dnia 28/07/2010 12:44:16
#7

http://hdkhutnik.com.pl/component/content/article/37-news/330-dla-przyjaciela-hrabiego.htmlKlub HDK rHutnik Krakówr1; i KHDK rBłękitna Krewr1; z Chorzowa zapraszają 8 sierpnia br. wszystkich ludzi dobrej woli, kibiców Hutnika, Ruchu i nie tylko, którzy przebywają obecnie w Krakowie, do Centrum Rozwoju Com Com Zone(ul.Ptaszyckiego 6 r11; obok stadionu Hutnika), gdzie w godzinach od 10:00 do 14:00, będzie można oddać krew, a przez to pomóc Pawłowi.
Każdy, kto w tym dniu odda krew, może liczyć na wejściówkę, dzięki której, będzie mógł skorzystać z jednej z atrakcji jakie dostępne są w Com Com Zonie, jak i zdjęcie z autografami kabaretu Hrabi.http://www.facebook.com/pages/Krakow-Poland/Klub-Honorowych-Dawcow-Krwi-Hutnik-Krakow/219548179070?v=photos#!/pages/Krakow-Poland/Klub-Honorowych-Dawcow-Krwi-Hutnik-Krakow/219548179070?v=wall&__a=3&ajaxpipe=1

Dodane przez nowohucki dnia 01/12/2010 10:47:56
#8

Zostań najlepszym św. Mikołajem - daj naprawdę życiowy prezent!


Serdecznie zapraszamy 6 grudnia br. na akcje krwiodawczą, która trwać będzie w godzinach od 10:00 do 14:00.

W Klubie Kombinator (os. Szkolne 25) będzie można podzielić się tym, co najcenniejsze.


Zebrana podczas akcji krew, zostanie przeznaczona na pomoc w odzyskaniu zdrowia dla małego chłopczyka, Mateusza Barana (l.3), który przebywa w Szpitalu w Lublinie na oddziale Onkologicznym

Dla pierwszych dawców, którzy w tym dniu oddadzą krew, Park Wodny w Krakowie przygotowały wejściówki na basen.


Słodką niespodziankę, przygotował również Hotel Santorini w Krakowie.

Wszystkich krwiodawców, którzy w tym dniu, podczas akcji w Klubie Kombinator, oddadzą krew, Hotel Santorini zaprosi na przepyszne ciacho.Informujemy, że dawcą może być osoba w pełni zdrowa, przeziębienia (katar) lub przyjmowanie leków na bazie aspiryny, leków przeciw astmatycznych dyskwalifikuje dawcę, kandydat na dawcę krwi powinien być w wieku między 18-65 lat, posiadać dokument ze zdjęciem stwierdzającym tożsamość wraz z adresem zamieszkania. Każdy, kto chce oddać krew powinien przed oddaniem zjeść lekkostrawne śniadanie, powinien wykluczyć z diety tłuszcze pochodzenia zwierzęcego: mleko, masło, kiełbasę, pasztet, śmietanę, rosół, tłuste mięso oraz jajka orzeszki ziemne i ciasta kremowe, powinien być wypoczęty, co najmniej 24 godziny przed oddaniem krwi nie spożywać alkoholu.

Szczegółowe informacje, kto może, a kto nie może oddawać krwi znajdują się pod linkiem: http://www.hdkhutnik.com.pl/kto-moze.html

Prosimy jednocześnie o pomocy w rozreklamowaniu akcji i zabraniu na nią swoich znajomych.Gdzie: Klub Kombinator
os. Szkolne 25 (obok Teatru Łaźnia Nowa)
Nowa Huta - Kraków

Kiedy: 06.12.2010


W godzinach: 10:00/14:00Pragniemy również poinformować, że podczas ostatniej akcji, która odbyła się 9 października, w "Arce Pana", zebraliśmy 7,650 ml krwi - pokażmy teraz, że stać nas na więcej!Jednocześnie przypominam o rocznych składkach członkowskich do PCK (osoby pracujące - 20pln, uczniowie I studenci - 2pln).
Składki za 2010 rok można wpłacać do 10.12.2010 na konto skarbnika, bezpośrednio skarbnikowi Po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się lub na akcji krwiodawczej 6 grudnia.

Konto skarbnika:

Banka Pekao S.A.
Nr konta: 62 1240 4588 1111 0000 5494 5342
(z dopiskiem: skladka PCK 2010 HDK Hutnik)

Paweł Marciniak
OS. Górali 24/10
31-961 Kraków
Tel: 602779877

Oto lista osób, które już wpłaciły:

p.Janiczek
p.Pazera
p.Dąbrowski
p.Nowosielecki
p.Chylińska
p.Ślusarczyk
p.Antkowiak
p.Dziaduś
p.Walasik
p.Marciniak
p.Wardęga
p. Mikołajczyk


Podczas akcji, uzupełniane/uaktualniane będą kartoteki krwiodawców o ilość oddanej krwi jak i jej składników, po czym, jak będzie taka możliwość (warunkiem będzie uzyskanie odpowiedniego rlitrażur1Wink, będą wystawiane wnioski o odznaczenia.

Jest to "ostatni dzwonek"!!!

Prosimy również krwiodawców, którzy uzyskali możliwość otrzymania biletu wolnej jazdy MPK o przygotowanie następujących danych: - imię nazwisko - data urodzenia - adres - nr. Legitymacji I st ZHDK jak i datę jej wystawienia - zdjęcie

Dodane przez Beata Traciak dnia 12/07/2011 00:08:48
#9

Jeśli będą potrzebne apele, to służę pomocą na P:W-
Jestem reporterem na W-24pl

Edytowane przez Beata Traciak dnia 23/07/2011 21:21:28

Dodane przez nowohucki dnia 20/07/2011 04:17:49
#10

Termin 5 września · 11:30 - 15:30

--------------------------------------------------------------------------------

Lokalizacja Al. Jana Pawła II 190, Kraków

--------------------------------------------------------------------------------

Więcej informacji Akcja odbędzie się w budynku Przychodni Medicover ( parter )

Al. Jana Pawła II 190 w Krakowie.


Więcej info niebawem


Dodane przez nowohucki dnia 20/07/2011 04:18:39
#11

Termin 1 lipca o 12:00 - 31 sierpnia o 12:00

--------------------------------------------------------------------------------

Lokalizacja al. Jana Pawła II 196, 31-982 Kraków
Kraków, Nowa Huta

--------------------------------------------------------------------------------

Więcej informacji Autonomiczny Klub Honorowych Dawców Krwi KM NSZZ rSolidarnośćr1; organizuje w dniach 01.07 r11; 31.08. 2011r. zbiórkę artykułów dla dzieci w wieku 0-6 lat takich jak:
ubranka ( nowe lub w używane ale w idealnym stanie),
artykuły higieniczne (pampersy),
akcesoria dla niemowlaków ( nowe),
zabawki,
...książeczki,
gry,
konsole do gier,
puzzle,
artykuły szkolne ( kredki, farby, bloki rysunkowe, długopisy, pisaki itd., itp.).

Mile widziane są również: wózeczki, rowerki, łóżeczka, piłki i.in.


Zebrane rzeczy zostaną przekazane Stowarzyszeniu Rodzin Adopcyjnych i Zastępczych "Pro Familia"


Wspomniane rzeczy można przekazać w następujące sposoby:

- przesłać w paczce na adres: AK HDK KM NSZZ r Solidarnośćr1;
al. Jana Pawła II 196, 31-982 Kraków, z dopiskiem rZbiórka Profamiliar1;

- osobiście, (dla pracowników PMPL) w budynku G przy recepcji będzie ustawiony odpowiedni pojemnik,

- przekazać członkom zarządu AK HDK

- kontaktując się z Ryszardem Janiczkiem, koordynatorem akcji, celem odebrania w/w rzeczy ( nowohucki@gmail.com , 0-506-454-853)

- pozostawiając w/w rzeczy Klubie rKombinatorr1;, os. Szkolne 25, (obok Teatru Łaźnia Nowa) z adnotacją rProfamiliar1;Z GÓRY DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA WSPARCIE NASZEJ AKCJI.

Dodane przez nowohucki dnia 29/07/2011 10:46:25
#12

7 sierpnia br. w godzinach od 13:00 do 16:30 na parkingu przy stadionie Speedway Wanda Kraków (ul. Odmogile 1Cool odbędzie się akcja krwiodawcza. Wszystkich chętnych do oddania krwi zapraszamy do autobusu. Każdemu, kto odda krew, na podstawie zaświadczenia wydanego przy rejestracji w autobusie, przysługiwać będzie darmowy wstęp na mecz żużlowy pomiędzy Speedway Wanda Kraków a Kolejarzem Opole. Początek meczu o godzinie 18, tego samego dnia.

POWIADOM ZNAJOMYCH - KRWIODAWCÓW, FANÓW CZARNEGO SPORTU!!!

http://www.facebook.com/event.php?eid=211370758910793 a279;a279;

Dodane przez Beata Traciak dnia 29/07/2011 12:42:51
#13

nowohucki napisał/a:
7 sierpnia br. w godzinach od 13:00 do 16:30 na parkingu przy stadionie Speedway Wanda Kraków (ul. Odmogile 1Cool odbędzie się akcja krwiodawcza. Wszystkich chętnych do oddania krwi zapraszamy do autobusu. Każdemu, kto odda krew, na podstawie zaświadczenia wydanego przy rejestracji w autobusie, przysługiwać będzie darmowy wstęp na mecz żużlowy pomiędzy Speedway Wanda Kraków a Kolejarzem Opole. Początek meczu o godzinie 18, tego samego dnia.

POWIADOM ZNAJOMYCH - KRWIODAWCÓW, FANÓW CZARNEGO SPORTU!!!

http://www.facebook.com/event.php?eid=211370758910793 a279;a279;


Mam nadzieje, ze jak najwięcej osób bedzie powiadomionych o akcji...

Dodane przez Beata Traciak dnia 29/07/2011 18:06:32
#14

Smile
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/akcja_krwiodawstwa_w_nowej_hucie_juz_7_sierpnia_204649.html

Dodane przez nowohucki dnia 16/06/2012 10:01:41
#15

http://wschodniastronamiasta.blox.pl/2012/06/Jak-to-jest-tak-naprawde-z-ta-krwia.html

Dodane przez nowohucki dnia 19/02/2013 07:10:00
#16

"ZAPROSZENIE

ZAPRASZAMY SERDECZNIE WSZYSTKICH KRWIODAWCÓW I ZAINTERESOWANYCH TĄ IDEĄ, NA AKCJĘ ODDAWANIA KRWI, KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ
W DNIU: 25 lutego 2013r.
w budynku ( UWAGA ) MPEC S.A. Kraków Al. Jana Pawła II 188 sala 13 (parter) w godz. 11:45 r11; 15:30

Zarząd AK HDK KM NSZZ rSolidarnośćr1;
przy Philip Morris polska S.A. "


Jeśli nie będziecie wstanie przyjść, prosimy wesprzyjcie akcję udostępniając nasze wydarzenie na własnej tablicy i zaproszenie swoich znajomych - może oni będą mogli dotrzeć na miejsce, może prześlą informację dalej.


Podstawowe informację, "co gdzie i jak" przed oddaniem krwi:

http://www.facebook.com/notes/ak-hdk-km-nszz-solidarność-przy-philip-morris-polska-sa/podstawowe-informację-co-gdzie-i-jak-przed-oddaniem-krwi/345294435509607

Dodane przez nowohucki dnia 15/09/2013 17:55:58
#17

ZAPRASZAMY SERDECZNIE WSZYSTKICH KRWIODAWCÓW I ZAINTERESOWANYCH TĄ IDEĄ,
NA AKCJĘ ODDAWANIA KRWI, KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ W DNIU:
30 września 2013r. w budynku MPEC S.A.
Kraków sala 13 (parter) w godz. 11:45 r11; 15:30

Krew będzie zbierana na ratowanie zdrowia i życia Pana Włodzimierza Wójcika, który cierpi na zespół mielodysplastyczny (zaburzenie tworzenia krwinek).


Jeśli nie będziecie wstanie przyjść, prosimy wesprzyjcie akcję udostępniając nasze wydarzenie na własnej tablicy i zaproszenie swoich znajomych - może oni będą mogli dotrzeć na miejsce, może prześlą informację dalej.


Podstawowe informację, "co gdzie i jak" przed oddaniem krwi:

http://www.facebook.com/notes/ak-hdk-km-nszz-solidarność-przy-philip-morris-polska-sa/podstawowe-informację-co-gdzie-i-jak-przed-oddaniem-krwi/345294435509607


Kolejne akcje naszego klubu:

16.12 br

Dodane przez nowohucki dnia 28/09/2013 12:01:35
#18

http://www.mmkrakow.pl/blog/entry/318066/Akcja+Krwiodawcza.html

Dodane przez nowohucki dnia 28/01/2015 15:02:52
#19

https://pl-pl.fac...pe=regular


ZAPRASZAMY SERDECZNIE WSZYSTKICH KRWIODAWCÓW I ZAINTERESOWANYCH TĄ IDEĄ,
NA AKCJE ODDAWANIA KRWI.

Pierwsza, tegoroczna akcja odbędzie się w lutym.

Jeśli nie będziecie wstanie przyjść, prosimy wesprzyjcie akcję udostępniając nasze wydarzenie na własnej tablicy i zaproszenie swoich znajomych - może oni będą mogli dotrzeć na miejsce, może prześlą informację dalej.


Podstawowe informację, "co gdzie i jak" przed oddaniem krwi:

http://www.facebook.com/notes/ak-hdk-km-nszz-solidarność-przy-philip-morris-polska-sa/podstawowe-informację-co-gdzie-i-jak-przed-oddaniem-krwi/345294435509607Mapka:

https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/t1/252079_228036827235369_5232338_n.jpg

Al. Jana Pawła II 190, 31-982 Nowa Huta,


10 lutego br., g.11:45 / 15:30

Edytowane przez nowohucki dnia 28/01/2015 15:03:14

Dodane przez nowohucki dnia 21/11/2016 09:13:39
#20

Akcja krwiodawcza oraz Dzień Dawcy Szpiku dla Piotra6 grudzień w godzinach 11:00 - 16:00


Akcja krwiodawcza w godzinach 12:00 - 15:00
Rejestracja potencjalnych dawców szpiku w godzinach 11:00 - 16:00

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

ZAPRASZAMY SERDECZNIE WSZYSTKICH KRWIODAWCÓW I ZAINTERESOWANYCH TĄ IDEĄ,
NA AKCJE ODDAWANIA KRWI KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ W PRZYZAKŁADOWEJ PRZYCHODNI LUXMED (Al. Jana Pawla II 190 - tuż obok stacji paliw Shell)


Jeśli nie będziecie wstanie przyjść, prosimy wesprzyjcie akcję udostępniając nasze wydarzenie na własnej tablicy i zaproszenie swoich znajomych - może oni będą mogli dotrzeć na miejsce, może prześlą informację dalej.


Krótka informacja "tuż przed":

Przypominamy, że dawcą może być osoba w pełni zdrowa, przeziębienia (katar) lub przyjmowanie leków na bazie aspiryny, leków przeciw astmatycznych dyskwalifikuje dawcę, kandydat na dawcę krwi powinien być w wieku między 18-65 lat, posiadać dokument ze zdjęciem stwierdzającym tożsamość wraz z adresem zamieszkania. Każdy, kto chce oddać krew powinien przed oddaniem zjeść lekkostrawne śniadanie, powinien wykluczyć z diety tłuszcze pochodzenia zwierzęcego: mleko, masło, kiełbasę, pasztet, śmietanę, rosół, tłuste mięso oraz jajka orzeszki ziemne i ciasta kremowe, powinien być wypoczęty, co najmniej 24 godziny przed oddaniem krwi nie spożywać alkoholu.=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-


AKCJA: rDZIEŃ DAWCY SZPIKU DLA PIOTRA I INNYCHr1;

Piotr ma 37 lat. Jest kochającym ojcem 7 letniego syna Filipa oraz miłośnikiem sportów walki. Już raz stoczył bardzo ważną bitwę. Dokładnie 7 lat temu wygrał z nowotworem!!! Myślał, że najgorsze ma już za sobą. Niestety 31 sierpnia 2016 roku padła diagnoza r11; ostra białaczka limfoblastyczna, która była szokiem zarówno dla Piotra jak i jego najbliższych. Piotr wie, że choroba to ciężki przeciwnik, ale chce z nią wygrać!!! Chce stawić czoła kolejnemu wyzwaniu i nie zamierza się poddać!!! Piotr wielokrotnie pomagał innym, ale teraz sam potrzebuje pomocy. Jedyną szansą dla Niego na powrót do zdrowia jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od Dawcy niespokrewnionego. Niestety w jego rodzinie brak jest osoby, która mogłaby zostać jego rodzeństwem genetycznym. Ponieważ szpiku ani komórek macierzystych nie można wyprodukować poza ludzkim organizmem stąd APEL!!!
Piotra w walce wsparło i nadal wspiera wiele osób w tym rodzina, przyjaciele, koledzy z klubów sportowych m.in: MMA Mad Dogs Gdynia, Arrachion Olsztyn, Ogniwo Sopot, Arka Gdynia oraz Berserkerr17;s Team Szczecin, a także osoby obce którym nie jest obojętny los innego człowieka. Wesprzyjmy i My!!! rNie ryzykując niczym możesz podarować komuś drugie życie. Zarejestruj się jako potencjalny Dawcar1; r11; apeluje Piotr.

Nie bójcie się zostać Dawcą nie wierzcie w mity!!! Aż 80 % przeszczepów odbywa się poprzez przeszczepienie komórek macierzystych pobranych od Dawcy z krwi obwodowej!!! Sama procedura jest zaś podobna do donacji i trwa jedynie 3-4 h. Szpik natomiast pobierany jest z talerza biodrowego a nie z kręgosłupa!!! Lekarstwo na tą straszną chorobę jest w Nas!!! Musimy się tylko odważyć je podarować!!!

Zapraszamy więc Wszystkich, którzy chcieliby oddać krew i/lub zarejestrować się bezpłatnie w bazie potencjalnych Dawców komórek macierzystych i szpiku w dniu 6 grudnia 2016 r. od godz. 11:00 do 16:00 do Przyzakładowej Przychodni Luxmed (Al. Jana Pawła II 190 r11; obok stacji paliw Shell). Rejestracja trwa około 15 min. i polega na krótkim wywiadzie medycznym, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Zarejestrować się może każdy, kto ma od 18 do 55 lat i dobry stan zdrowia. Prosimy pamiętajcie o zabraniu dowodów osobistych.

Może to wśród Nas jest bliźniak genetyczny Piotra, a także rodzeństwo genetyczne innych osób!!! Razem jesteśmy silniejsi!!!https://www.faceb...224409183/

Edytowane przez nowohucki dnia 21/11/2016 09:14:29