Tytuł: Głos - Tygodnik Nowohucki :: Akcja poboru krwi

Dodane przez nowohucki dnia 03/10/2009 14:18:03
#4

co mas zna mysli piszac "odpowiednie warunki higieniczne"?Gdy na początku bieżącego roku organizowaliśmy akcje krwiodawcze dla Jakuba, byliśmy pewni, a przynajmniej chcieliśmy być pewni, że uda mu się pomóc.
Gdy podczas akcji krwiodawczych jak i wśród znajomych roznosiliśmy deklaracje dla potencjalnego dawcy szpiku kostnego i namawialiśmy do przebadania się i zarejestrowania, mieliśmy nadzieje, choć szansa jest mniejsza niż trafienie szóstki w totolotka, że rspasujemyr1; osobie tego potrzebującej.

Jakub Ławecki jest wychowankiem Lublinianki, grał także w Motorze Lublin, rezerwach Wisły Kraków i Szczakowiance Jaworzno. Do niedawna był/jest zawodnikiem Stali Stalowa Wola. Wykryto u Niego ostry przypadek białaczki.

Po miesiącach poszukiwań, znalazła się osoba, która mogła by pomóc Jakubowi. Przeszczep szpiku, od dawcy z Niemiec odbył się w Katowicach. Obecnie Jakub przebywa w szpitalu w Lublinie, gdyż cierpi na zapalenie jelit.
Czekają go jeszcze liczne zabiegi, lecz by mogły się udać, potrzebna jest duża ilość krwi.

Tak jak na początku roku, tak i teraz, członkowie KHDK PCK rHutnik Krakówr1;, postanowili, iż będą oddawać krew i namawiać do tego całe środowisko sportowe.

Zapraszamy wszystkich na akcję krwiodawczą (10.X.2009), która odbędzie się w salce katechetycznej kościoła Arka Pana (ul. Obrońców Krzyża 1). W godzinach od 11:00 do 14:00 będzie można oddać krew, która zostanie przekazana na potrzeby ratowania życia i zdrowia Kuby!

Przypominamy, że dawcą może być osoba w pełni zdrowa, przeziębienia (katar) lub przyjmowanie leków na bazie aspiryny, leków przeciw astmatycznych dyskwalifikuje dawcę, kandydat na dawcę krwi powinien być w wieku między 18-65 lat, posiadać dokument ze zdjęciem stwierdzającym tożsamość wraz z adresem zamieszkania. Każdy, kto chce oddać krew powinien przed oddaniem zjeść lekkostrawne śniadanie, powinien wykluczyć z diety tłuszcze pochodzenia zwierzęcego: mleko, masło, kiełbasę, pasztet, śmietanę, rosół, tłuste mięso oraz jajka orzeszki ziemne i ciasta kremowe, powinien być wypoczęty, co najmniej 24 godziny przed oddaniem krwi nie spożywać alkoholu.

Podczas trwania akcji poboru krwi, będzie można wypełnić rOświadczenie Woli" jak i deklaracje o wpisanie do rejestru dawców szpiku kostnego, z którą to uzupełnioną deklaracją, trzeba będzie się udać do szpitala w Prokocimiu, gdzie zostaną przeprowadzone szczegółowe badania kwalifikujące do zarejestrowania.