Tytuł: Głos - Tygodnik Nowohucki :: Akcja poboru krwi

Dodane przez nowohucki dnia 21/11/2016 09:13:39
#20

Akcja krwiodawcza oraz Dzień Dawcy Szpiku dla Piotra6 grudzień w godzinach 11:00 - 16:00


Akcja krwiodawcza w godzinach 12:00 - 15:00
Rejestracja potencjalnych dawców szpiku w godzinach 11:00 - 16:00

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

ZAPRASZAMY SERDECZNIE WSZYSTKICH KRWIODAWCÓW I ZAINTERESOWANYCH TĄ IDEĄ,
NA AKCJE ODDAWANIA KRWI KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ W PRZYZAKŁADOWEJ PRZYCHODNI LUXMED (Al. Jana Pawla II 190 - tuż obok stacji paliw Shell)


Jeśli nie będziecie wstanie przyjść, prosimy wesprzyjcie akcję udostępniając nasze wydarzenie na własnej tablicy i zaproszenie swoich znajomych - może oni będą mogli dotrzeć na miejsce, może prześlą informację dalej.


Krótka informacja "tuż przed":

Przypominamy, że dawcą może być osoba w pełni zdrowa, przeziębienia (katar) lub przyjmowanie leków na bazie aspiryny, leków przeciw astmatycznych dyskwalifikuje dawcę, kandydat na dawcę krwi powinien być w wieku między 18-65 lat, posiadać dokument ze zdjęciem stwierdzającym tożsamość wraz z adresem zamieszkania. Każdy, kto chce oddać krew powinien przed oddaniem zjeść lekkostrawne śniadanie, powinien wykluczyć z diety tłuszcze pochodzenia zwierzęcego: mleko, masło, kiełbasę, pasztet, śmietanę, rosół, tłuste mięso oraz jajka orzeszki ziemne i ciasta kremowe, powinien być wypoczęty, co najmniej 24 godziny przed oddaniem krwi nie spożywać alkoholu.=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-


AKCJA: rDZIEŃ DAWCY SZPIKU DLA PIOTRA I INNYCHr1;

Piotr ma 37 lat. Jest kochającym ojcem 7 letniego syna Filipa oraz miłośnikiem sportów walki. Już raz stoczył bardzo ważną bitwę. Dokładnie 7 lat temu wygrał z nowotworem!!! Myślał, że najgorsze ma już za sobą. Niestety 31 sierpnia 2016 roku padła diagnoza r11; ostra białaczka limfoblastyczna, która była szokiem zarówno dla Piotra jak i jego najbliższych. Piotr wie, że choroba to ciężki przeciwnik, ale chce z nią wygrać!!! Chce stawić czoła kolejnemu wyzwaniu i nie zamierza się poddać!!! Piotr wielokrotnie pomagał innym, ale teraz sam potrzebuje pomocy. Jedyną szansą dla Niego na powrót do zdrowia jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od Dawcy niespokrewnionego. Niestety w jego rodzinie brak jest osoby, która mogłaby zostać jego rodzeństwem genetycznym. Ponieważ szpiku ani komórek macierzystych nie można wyprodukować poza ludzkim organizmem stąd APEL!!!
Piotra w walce wsparło i nadal wspiera wiele osób w tym rodzina, przyjaciele, koledzy z klubów sportowych m.in: MMA Mad Dogs Gdynia, Arrachion Olsztyn, Ogniwo Sopot, Arka Gdynia oraz Berserkerr17;s Team Szczecin, a także osoby obce którym nie jest obojętny los innego człowieka. Wesprzyjmy i My!!! rNie ryzykując niczym możesz podarować komuś drugie życie. Zarejestruj się jako potencjalny Dawcar1; r11; apeluje Piotr.

Nie bójcie się zostać Dawcą nie wierzcie w mity!!! Aż 80 % przeszczepów odbywa się poprzez przeszczepienie komórek macierzystych pobranych od Dawcy z krwi obwodowej!!! Sama procedura jest zaś podobna do donacji i trwa jedynie 3-4 h. Szpik natomiast pobierany jest z talerza biodrowego a nie z kręgosłupa!!! Lekarstwo na tą straszną chorobę jest w Nas!!! Musimy się tylko odważyć je podarować!!!

Zapraszamy więc Wszystkich, którzy chcieliby oddać krew i/lub zarejestrować się bezpłatnie w bazie potencjalnych Dawców komórek macierzystych i szpiku w dniu 6 grudnia 2016 r. od godz. 11:00 do 16:00 do Przyzakładowej Przychodni Luxmed (Al. Jana Pawła II 190 r11; obok stacji paliw Shell). Rejestracja trwa około 15 min. i polega na krótkim wywiadzie medycznym, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Zarejestrować się może każdy, kto ma od 18 do 55 lat i dobry stan zdrowia. Prosimy pamiętajcie o zabraniu dowodów osobistych.

Może to wśród Nas jest bliźniak genetyczny Piotra, a także rodzeństwo genetyczne innych osób!!! Razem jesteśmy silniejsi!!!https://www.faceb...224409183/

Edytowane przez nowohucki dnia 21/11/2016 09:14:29