[2018.11.02] WYBIERZMY MĄDRZE
Dodane przez Administrator dnia 02/11/2018 21:20:09
W najbliższą niedzielę, 4 bm. odbywa się druga tura wyborów samorządowych. W Krakowie będziemy wybierać prezydenta spośród dwóch kandydatur, które osiągnęły najlepszy wynik w pierwszej turze. Są to obecny prezydent Jacek Majchrowski i kandydatka PiS Małgorzata Wassermann. Dla mnie nie ulega wątpliwości, że trzeba zagłosować na prof. prawa Jacka Majchrowskiego. Dlaczego?
Nie ma lepszej i bardziej doświadczonej osoby w zarządzaniu miastem. Obecny prezydent stworzył sprawne struktury, które być może mimo popełnionych błędów (a kto ich nie popełnia) wykonały w ostatnich latach gigantyczną robotę na rzecz Krakowa. To prezydent zachował komunalne firmy, które bardzo sprawnie pracują, mimo że poprzednicy chcieli je sprzedać zagranicznym inwestorom, które nastawione są tylko na zysk. Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. jest jedną z najlepszych firm w Polsce, która zorganizowała sprawnie system gospodarki odpadami w Krakowie na europejskim poziomie, przy zachowaniu przyzwoitych cen w porównaniu z podobnymi aglomeracjami. Wodociągi Krakowskie przez lata wykonała szereg inwestycji doprowadzając do prawie 100-procentowego oczyszczania ścieków w Kujawach i Pleszowie, a wodę możemy pić z kranów, bo jest lepsza niż niektóre konfekcjonowane w sklepach. I co najważniejsze, opłaty za wodę i odprowadzanie ścieków od kilku lat w Krakowie nie rosną. Obecnie prowadzone w Nowej Hucie inwestycje doprowadzą do zapewnienia korzystania z kanalizacji w wielu peryferyjnych osiedlach nowohuckich. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA buduje sieć dystrybucji ciepła przy wykorzystaniu funduszy europejskich i dzięki swoim programom doprowadził do likwidacji niskiej emisji w postaci lokalnych kotłowni. Obecnie realizując program dostawy ciepłej wody użytkowej zapewnia mieszkańcom komfort życia i bezpieczeństwo ratując życie wielu ludziom.
Hala widowiskowo-sportowa Arena Tauron, czy Centrum Kongresowe ICE to wizytówki Krakowa. Ale prezydent Jacek Majchrowski zapewnia, że teraz postawi na przyziemne sprawy. Zapowiada program remontu ulic i chodników w Krakowie, ze szczególnym uwzględnieniem nowohuckich dzielnic. Remont 70 ulic z przyległą infrastrukturą na 70-lecie Nowej Huty to jest dla nas, nowohucian, kapitalny program. Czy chcemy jego realizacji? Jeśli tak, to naszym moralnym obowiązkiem jest zagłosować na tego, kto to zapowiada.
Wreszcie nie dajmy się nabrać negatywnej i zakłamanej kampanii. To nieprawda, że Majchrowski zabetonowuje Kraków. Obowiązujące ustawodawstwo pozwala na budowę domów na podstawie tzw. „WZ-etek” i służby prezydenta nie mają możliwości powstrzymania takich inwestycji, bo miasto płaciłoby olbrzymie odszkodowania z naszych podatków. Ten rząd zapowiadał zmianę prawa budowlanego i sam uczestniczyłem w NCK na spotkaniu z ministrem Adamczykiem, w lutym 2016 roku, gdzie mówił o konieczności nowelizacji tego prawa. I co? Nic nie zmieniono do tej pory.
Dla mnie nie ulega wątpliwości, że Kraków nie zasługuje na rewolucję kadrową, bo doświadczeni fachowcy są w ekipie Jacka Majchrowskiego, a on gwarantuje dalszy i stabilny rozwój naszego miasta. Zwracam się do wszystkich moich drogich Czytelników o mądre podejście do tego aktu wyborczego i zagłosowanie w najbliższą niedzielę na prof. Jacka Majchrowskiego jako prezydenta Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa.
SŁAWOMIR PIETRZYK