[2023.02.24] Mutacja komunizmu
Dodane przez Administrator dnia 25/02/2023 20:08:41
Komunizm, z którym mieli¶my do czynienia w Polsce w drugiej po³owie XX wieku, odchodzi ju¿ do historii. Ten, który znali¶my zak³ada³ „dyktaturê proletariatu”, czyli w³adzê w rêkach robotników. Poniewa¿ robotnicy przestali byæ warstw± uci¶nion±, zaczêli lepiej zarabiaæ i przestali g³osowaæ na komunistów (na Zachodzie, bo w PRL wybory by³y na niby) trzeba by³o znale¼æ nowe zaplecze dla ideologii rzekomej równo¶ci. Komuni¶ci odwo³uj± siê teraz do imigrantów, zw³aszcza nielegalnych, ¿±daj±c dla nich praw socjalnych i przyznania im obywatelstwa, w zamian licz±c na ich g³osy w wyborach. Najczê¶ciej zreszt± nie wystêpuj± pod szyldem partii komunistycznej, ale pod ró¿nymi nazwami, a to socjalistów, a to „zielonych”, a to ekologów itp. Drugim zapleczem dla nowego komunizmu sta³y siê ¶rodowiska radykalnych ekologów, staraj±ce siê pozyskaæ przede wszystkim m³odzie¿ (st±d postulat obni¿enia wieku wyborczego do 15 lat). Wreszcie zapleczem maj± byæ mniejszo¶ci seksualne, czyli ¶rodowiska LGBT, domagaj±ce siê coraz to nowych przywilejów. Dotycz± one m.in. prawa do dowolnej zmiany p³ci.
Na przyk³ad brytyjska Izba Gmin zablokowa³a uchwalone przez szkocki parlament prawo, zgodnie z którym ka¿da osoba powy¿ej 16-go roku ¿ycia mo¿e w ka¿dej chwili zwyk³ym o¶wiadczeniem zmieniæ swoj± p³eæ. Nie trzeba ¿adnych badañ, operacji, procedur medycznych. Po prostu mê¿czyzna podpisuje o¶wiadczenie i ju¿ musi byæ traktowany jako kobieta. Ju¿ wcze¶niej obowi±zywa³o podobne prawo, jednak procedura by³a nieco skomplikowana. Protesty nic nie pomaga³y, dopiero skandal wokó³ umieszczenia podwójnego gwa³ciciela, który „zmieni³ p³eæ”, w wiêzieniu dla kobiet, nieco otrze¼wi³ autorów tego prawa.
Tymczasem dowiadujemy siê, ¿e rz±dz±ca w stolicy Platforma zapisa³a Warszawê do organizacji (gdzie nale¿± ju¿ m.in. Nowy Jork, Londyn czy Berlin), która wytycza drogê radykalnych ograniczeñ, maj±cych s³u¿yæ „ochronie klimatu”. Organizacja postuluje ograniczenie spo¿ycia miêsa do 16 kg rocznie na osobê i nabia³u do 90 kg w pierwszej fazie wdra¿ania nowych przepisów, a docelowo ca³kowity weganizm, czyli rezygnacjê z miêsa i nabia³u. Przewiduje tak¿e 8 sztuk odzie¿y na osobê rocznie i jeden przelot samolotem raz na dwa lata. Jak szalona organizacja zamierza egzekwowaæ takie ograniczenie wolno¶ci?
Dwa tygodnie temu ni¿sza izba hiszpañskiego parlamentu uchwali³a nowe prawo dotycz±ce ochrony zwierz±t. Zgodnie z nim nie wolno zabijaæ myszy, które dosta³y siê do domu, a za przejechanie na drodze np. królika grozi grzywna lub kara do 18 miesiêcy pozbawienia wolno¶ci. Zakazano tak¿e u¿ywania trutek na szczury, a za otrucie tego sympatycznego gryzonia grozi kara do dwóch lat wiêzienia. Wbrew protestom prawicy uchwalono nowe prawo i miejmy nadziejê, ¿e w tegorocznych wyborach Hiszpanie nie zag³osuj± na pos³ów, którzy chroni± zwierzêta, ale pozwalaj± zabijaæ nienarodzone dzieci. Lewicowe projekty, coraz modniejsze na Zachodzie, maj± podporz±dkowaæ cywilizowane spo³eczeñstwa nowej ideologii powszechnego przymusu i powszechnych zakazów. Czy ¶wiat obroni siê przed t± now± mutacj± komunizmu?
Ryszard Terlecki