[2015.01.01] Zwycięstwo na życzenie
Dodane przez Administrator dnia 01/01/2015 13:25:50
Jaka zmiana jest w Polsce najbardziej oczekiwana w 2015 roku? Z pewnością powrót do wieku emerytalnego sprzed „reformy” Tuska. Czy to będzie możliwe? To zależy od wyniku wyborów parlamentarnych, które czekają nas w październiku. Z kolei na ich wynik duży wpływ będą miały wybory prezydenckie, zapowiedziane na drugą połowę maja. Jeżeli pragniemy zmian, to rozpoczynający się właśnie rok przesądzi o ich powodzeniu.
Czego jeszcze oczekujemy, a co na pewno nie zmieni się pod rządami obecnej ekipy? Przede wszystkim uzdrowienia służby zdrowia, na którą większość z nas płaci przez całe życie, ale gdy konieczne staje się leczenie, wtedy przekonujemy się, że rozmaici cwaniacy wzbogacili się na naszych składkach, a my zostaliśmy pozostawieni sami sobie naprzeciw niesprawnego i nieludzkiego systemu. O tym, jak jest źle, wiedzą tylko ci chorzy, których nie stać na prywatne wizyty, drogie lekarstwa, kosztowne badania, czy płatne operacje bez oczekiwania w wielomiesięcznych kolejkach.
Czego jeszcze życzymy sobie w nadchodzącym roku? Powstrzymania emigracji polskiej młodzieży, która pracy musi szukać zagranicą. Zresztą nie tylko brak pracy jest przyczyną wyjazdów. Także niskie zarobki i wysokie w stosunku do tych zarobków ceny, brak tanich mieszkań, bardzo skromny udział polskiego państwa w opiece nad małym dzieckiem, wreszcie perspektywa załamania się systemu emerytalnego, który grozi w rezultacie zadłużania polskiego państwa.
Chcemy także rzetelnego i uczciwego wymiaru sprawiedliwości, nieprzekupnych sędziów, bezstronnych i nieskorumpowanych prokuratorów, sprawnie toczących się procesów sądowych, sprawiedliwych wyroków i surowych kar dla przestępców. Bez zmian w wymiarze sprawiedliwości nie mamy co marzyć o państwie prawa i równym traktowaniu wszystkich obywateli.
W niespokojnych czasach potrzebujemy także poczucia bezpieczeństwa, czyli przekonania, że polskie państwo jest silne i nie zagraża mu ani gospodarcze załamanie, ani zewnętrzna agresja. Aby to osiągnąć konieczna jest odbudowa polskiego przemysłu i wzmocnienie polskiej armii. Sojusznicy przychodzą z pomocą silnym i zdolnym do samodzielnej obrony, a rządy Tuska doprowadziły do niemal całkowitego rozbrojenia Polski. Odbudowa i unowocześnienie armii, a także zapewnienie możliwości mobilizacyjnych polskiego wojska, to pilne zadanie takiej władzy, która nie będzie myślała wyłącznie o napychaniu własnych kieszeni.
Rok 2015 zapowiada się jako rok przełomu. Zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości w październikowych wyborach parlamentarnych pozwoli skrócić kadencję sejmików wojewódzkich i przeprowadzić uczciwe wybory. Stanie się to tym bardziej konieczne, że nastąpią też zmiany w podziale administracyjnym kraju i z pewnością przybędzie przynajmniej jedno województwo (koszalińskie). Trzeba będzie również rozważyć, czy posiadający niewielkie uprawnienia szczebel powiatowy władz samorządowych, jest nadal potrzebny.
Spełnienie noworocznych życzeń tym razem zależy od nas wszystkich. Wielki wysiłek musi przynieść wielkie efekty. Dlatego życzymy sobie odwagi, zapału i wytrwałości we wspólnej pracy, dzięki której stanie się możliwe tak długo oczekiwane zwycięstwo.
Ryszard Terlecki