Nawigacja
· Strona główna
· Nowohuckie Linki
· Fotohistorie
· Szukaj
· Dzielnice
· NH - Miejsce dobre do życia
W Głosie
 Felietony
 Miss Nowej Huty -
XXI edycja

 Nowohucianie
 Humor
 Prawnik radzi
Ostatnie artykuły
· [2021.09.24] Dobry c...
· [2021.09.24] Co tam ...
· [2021.09.24] Kuzyn p...
· [2021.09.24] Kto jes...
· Na niedzielę 26 wrze...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Na sprzedaż działka ...
· Akcja poboru krwi
· Krótkie włosy - piel...
· Sekcja rekreacyjna G...
· TBS w nowej hucie?
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Projekt działań dla zieleni Krakowa realizowany od 1995 MIASTO – OGRÓD 2008
Pracownia Animacji Ekologicznej Ośrodka Kultury im. Cypriana Kamila Norwida oraz Polski Klub Ekologiczny Okręg Małopolska pragną po raz trzynasty zaprosić mieszkańców Krakowa do udziału w konkursach: OGRODY SĄSIEDZKIE
i PNĄCZA DLA KRAKOWA. Honorowy patronat nad konkursami przyjęła Przewodnicząca Rady Miasta Krakowa, Pani Małgorzata Radwan – Ballada.

- Jesteśmy pewni, że poprawa stanu zieleni naszych osiedli jest możliwa . Coraz częściej ziemia „niczyja” znajduje ofiarnych gospodarzy, gotowych poświęcić jej swoją pracę, pomysłowość i zaangażowanie. Zwiększająca się liczba zakładanych i starannie pielęgnowanych ogrodów potwierdza ogromną potrzebę kształtowania otoczenia swoich domów, chęci mieszkania w ciekawych, zadbanych przestrzeniach naszego miasta – mówią organizatorzy i zapraszają do udziału w konkursie mieszkańców Krakowa, członków spółdzielni mieszkaniowych, administratorów prywatnych i komunalnych zasobów mieszkaniowych oraz właścicieli wielorodzinnych kamienic.
- Pragniemy wyszukać i nagrodzić najpiękniej zagospodarowane tereny zielone, które stanowią wzorzec do naśladowania dla mieszkańców Krakowa. Chcemy wyróżnić Państwa inwencje, poświęcony czas i zaangażowanie w upiększanie otoczenia, które podziwiać możemy wszyscy. Szczególnie serdecznie zapraszamy tych, którzy pielęgnują zieleń i ogrody, a do tej pory nie mieli okazji ich zaprezentować. Jak co roku będziemy z przyjemnością odwiedzać i podziwiać Państwa ogrody, ogródki, stanowiska pnączy.. Jak co roku wybierzemy i nagrodzimy te najpiękniejsze, które utrwalimy na fotografiach i zaprezentujemy na wystawach – dodają organizatorzy.
W roku 2008 proponowany jest następujący harmonogram działań: do 6 czerwca przyjmowane będą zgłoszenia, w dniach od 9 do 12 czerwca dokonane zostaną komisyjne przeglądy z oceną zgłoszonych ogródków i stanowisk pnączy oraz realizacja dokumentacji fotograficznej. Jak zwykle spotkania z komisją oceniającą, złożoną ze specjalistów, będą okazją do merytorycznych konsultacji i udzielania porad, wymiany uwag i doświadczeń. Najpiękniejsze, oryginalne ogrody oraz ciekawe rozwiązania zazieleniania pnączami, zostaną nagrodzone w trzech kategoriach: pnącza, ogrody przy blokach, ogrody przy kamienicach.
Odwiedzane ogródki będą oceniane według następujących kryteriów:
dla ogrodów: sąsiedzki charakter powstania i użytkowania terenu zielonego, stopień uspołecznienia w dostępności i pielęgnacji, funkcjonalność i dostosowanie do najbliższego otoczenia, pomysłowość, układ kompozycyjny, właściwy dobór roślin i ich kolorystyka, ogólne wrażenie estetyczne, innowacyjność, stopień pielęgnacji;
dla pnączy: funkcja pnączy w kontekście otoczenia czyli zintegrowanie z koncepcją urbanistyczną, właściwy dobór roślin dla stanowiska, wizja twórcza autorów, oryginalne i funkcjonalne rozwiązania techniczne związane z podporami, staranne prowadzenie i pielęgnacja roślin i ogólny wyraz estetyczny.
Uczestnicy konkursu zostaną telefonicznie powiadomieni o dacie wizyty komisji. Najciekawsze rozwiązania, po dostarczeniu planu sytuacyjnego, dokumentacji oraz zdjęć mogą być popularyzowane w prasie, czasopismach specjalistycznych oraz w Internecie. Z laureatami planowane są wywiady dla prasy, radia i telewizji. - W lipcu 2008 r. planujemy otwarcie wystawy fotograficznej i początek kampanii promującej najciekawsze ogrody sąsiedzkie i stanowiska pnączy w Krakowie. Wystawa po ekspozycji w Ośrodku Kultury im. C. K. Norwida będzie prezentowana także w hollu Urzędu Miasta Krakowa i wypożyczana zainteresowanym instytucjom i organizacjom.
Tegoroczną edycję konkursów projektu „ Miasto – Ogród” zakończymy XIII Spotkaniem Miłośników Ogrodów, które planujemy zorganizować w lipcu br.
w najciekawszym ogrodzie. Podczas spotkania nastąpi ogłoszenie wyników, prezentacja nagrodzonych realizacji oraz wręczenie nagród i wyróżnień laureatom – powiedziała nam Elżbieta Urbańska-Kłapa, koordynator projektu..

+ + +
Koordynator projektu „ MIASTO OGRÓD” Elżbieta Urbańska – Kłapa przyjmuje zgłoszenia i udziela informacji pod tel. 644 27 65 w. 17, e- mail: animacja@okn.edu.pl
Pracownia Animacji Ekologicznej Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida , os. Górali 5, 31 – 959 Kraków.
(f)KRAKÓW, 6 maja 2008 R
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
 
Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)
Prezentowane na stronie internetowej informacje stanowią tylko część materiałów, które w całości znaleźć można w wersji drukowanej "Głosu - Tygodnika Nowohuckiego".
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Reklama


Wygenerowano w sekund: 0.07 18,597,578 unikalnych wizyt