Nawigacja
· Strona główna
· Nowohuckie Linki
· Fotohistorie
· Szukaj
· Dzielnice
· NH - Miejsce dobre do życia
W Głosie
 Felietony
 Miss Nowej Huty -
XXI edycja

 Nowohucianie
 Humor
 Prawnik radzi
Ostatnie artykuły
· [2024.04.12] Na kwie...
· [2024.04.12] Kwitną ...
· Na niedzielę 14 kwie...
· [2024.04.12] W Krako...
· [2024.04.05] Kwietni...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Na sprzedaż działka ...
· Akcja poboru krwi
· Krótkie włosy - piel...
· Sekcja rekreacyjna G...
· TBS w nowej hucie?
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Dzięki minigrantom z ArcelorMittal Poland Stowarzyszenie Emaus i jego podopieczni dbają o środowisko
Aktywizacja osób zagrożonych wykluczeniem społecznym (szczególnie osób niepełnosprawnych oraz starszych) oraz wspieranie ich rehabilitacji zawodowej i społecznej to główne cele jakie realizuje Krakowskie Stowarzyszenie Integracji oraz Aktywizacji Zawodowej i Społecznej Osób Niepełnosprawnych EMAUS.
W te cele wpisuje się również projekt zrealizowany w ramach programu minigrantów ArcelorMittal Poland „Działamy lokalnie”.
Projekt „O ekologię zadbamy i okolice zalewu Zesławic i nie tylko posprzątamy”. rozpoczął się w lecie i zakończył z końcem października. W tym czasie odbyło się szereg wydarzeń ekologiczno-edukacyjnych.
Warsztaty ekologiczne „Ścieżka ekologiczna Barycz” przybliżyły uczestnikom projektu rodzaje odpadów, sposoby ich segregacji, powstawanie kompostu z odpadów organicznych oraz jak wygląda cała organizacja służb oczyszczania miasta. Przed budynkiem, w którym Stowarzyszenie prowadzi działalność zostały posadzone rośliny w donicach wykonanych z palet a w jednej z sal terapeutycznych powstał zielony kącik z miejscem do wypoczynku. Zieleń tworzy doskonałą przestrzeń do wyciszenia i relaksu.
Podczas warsztatów szycia toreb ekologicznych każdy z uczestników projektu uszył swoją torbę, która zastąpi niejedną jednorazówkę. Podopieczni Stowarzyszenia chętnie zaangażowali się również w akcję sprzątania terenów Zalewu Zesławickiego, znajdującego się w dzielnicy XVII Miasta Krakowa. Wyposażeni w chwytaki i worki, zebrali mnóstwo śmieci, które zostały odebrane przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami w Krakowie i przewiezione na wysypisko lub do EkoSpalarni.
W przeciągu kilku miesięcy z projektu aktywizującego osoby niepełnosprawne i poszerzającego świadomość ekologiczną skorzystało 70 osób niepełnosprawnych, a także ich opiekunowie z placówek terapeutycznych oraz wolontariusze – łącznie 92 osoby.


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
 
Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)
Prezentowane na stronie internetowej informacje stanowią tylko część materiałów, które w całości znaleźć można w wersji drukowanej "Głosu - Tygodnika Nowohuckiego".
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Reklama


Wygenerowano w sekund: 0.06 27,437,544 unikalnych wizyt