Strona g堯wna Biuro og這sze Kontakty Forum dyskusyjne Konkursy Felietony Dzielnice22.10.2017 17:38
Nawigacja
Strona g堯wna
Nowohuckie Linki
Fotohistorie
Szukaj
Dzielnice
Zegar
W G這sie
 Felietony
 Miss Nowej Huty -
XX edycja

Nowohucianie
 Humor
 Prawnik radzi
U篡tkownik闚 Online
Go軼i Online: 3
Brak U篡tkownik闚 Online

Zarejestrowanch Uzytkownik闚: 941
Nieaktywowany U篡tkownik: 46
Najnowszy U篡tkownik: MarekkShies
Ostatnie Artyku造
[2017.10.20] CO JEST...
[2017.10.20] Ustanow...
[2017.10.20] Austria...
[2017.10.20] Opozycj...
Na 22 pa寮ziernika 2...
W徠ki na Forum
Najnowsze Tematy
Na sprzeda dzia趾a ...
CSGO4SKIN guide:Begu...
CSGO4SKIN provide a ...
Akcja poboru krwi
Stronger and larger ...
Najciekawsze Tematy
Akcja poboru krwi [20]
Trasa S7 [17]
Dart - zapraszamy [9]
w nowej hucie nie... [8]
Dzia趾i przy Bul... [7]
Zobacz Temat
G這s - Tygodnik Nowohucki | 砰cie dzielnicy | Bezpiecze雟two
Autor w nowej hucie nie jest bezpiecznie!
karol
U篡tkownik

Post闚: 1
Data rejestracji: 15.06.05
Dodane dnia 15/06/2005 21:36:55
cz這wiek boi si wyj嗆 na ulic. na ka盥ym rogu czaj si jakie zakapiory czychaj帷e na byle przechodnia! to si przecie 篡 nie da!
Autor RE: w nowej hucie nie jest bezpiecznie!
Adam
U篡tkownik

Post闚: 2
Data rejestracji: 16.06.05
Dodane dnia 16/06/2005 14:26:44
Gdzie te czasy gdy ulicami NH mozna bylo spacerowac o dowolnej porze dnia i nocy. Czesto widywalem zawianych facetow drzemiacych na ulicznych lawkach i nikt ich niezaczepial, oprocz milicjii. Strach pomyslec co teraz by sie stalo z takim nieszczesnikiem ktory by chcial sobie uciac drzemke na ulicznej lawce w Nowej Hucie. (czy takie lawki sa tam jescze )
Glosujcie na Kaczynskiego moze on zaprowadzi porzadek !
stan
U篡tkownik

Data rejestracji: 11.06.05
Dodane dnia 16/06/2005 17:31:19
Wida, 瞠 nie jeste z Nowej Huty. ζwki s wsz璠zie, a na niekt鏎ych nawet 酥i pijani faceci. Ale Nowa Huta ju tak opini ma u krakus闚. Jak w ubieg造m roku zad寫ali ch這paka na D帳iu, to TVN informowa, 瞠 w Nowej Hucie dosz這 do kolejnego zab鎩stwa. Popatrzcie co dzieje si na Woli Duchackiej i w Bie瘸nowie.
Adam
U篡tkownik

Data rejestracji: 16.06.05
Dodane dnia 29/06/2005 15:47:01
Czy to wazne w jakim miescie i w jakiej dzielnicy kogos zadzgali nozem. To problem ogolnokrajowy! I nalezy z tym walczyc poprzez popieranie ludzi ktorzy chca i wiedza co zrobic aby tego rodzaju patologie zminimalizowac.
Bedziecie miec niedlugo wyboru parlamenatarne , glosujecie na wlasciwych ludzi dla ktorych przestrzeganie prawa jest glownym motywem w ich politycznym dzialaniu.
ka-ma1
U篡tkownik

Miejscowo嗆: Krak闚 Nowa Huta - obecnie W-wa
Data rejestracji: 03.07.05
Dodane dnia 04/07/2005 19:49:07
Adam napisa/a:
Gdzie te czasy gdy ulicami NH mozna bylo spacerowac o dowolnej porze dnia i nocy. Czesto widywalem zawianych facetow drzemiacych na ulicznych lawkach i nikt ich niezaczepial, oprocz milicjii. Strach pomyslec co teraz by sie stalo z takim nieszczesnikiem ktory by chcial sobie uciac drzemke na ulicznej lawce w Nowej Hucie. (czy takie lawki sa tam jescze )
losujcie na Kaczynskiego moze on zaprowadzi porzadek !

Nie b康 naiwny! Cz這wieku, poczytaj sobie jak Kaczy雟kiego "kochaj" w Warszawie, to b璠ziesz wiedzia jak jest w mie軼ie " bezpiecznie i wspaniale i zasobnie" z powodu rz康闚 Kaczy雟kego.
Sysecka
U篡tkownik

Data rejestracji: 10.10.05
Dodane dnia 10/10/2005 14:33:44
Ka盥y m闚i, 瞠 w hucie nie jest bezpiecznie. I 瞠 to g堯wnie m這dzi atakuj starszych, albo sami siebie nawzajem. Mieszkam w hucie od 15 lat. Jestem m這da. Mniejwi璚ej w takim wieku, jak ta ca豉 "z豉 m這dzie". I szczerze m闚i帷 przez 15 lat tylko raz zostalam zaczepiona przez dw鏂h chlopak闚, kt鏎zy chcieli zabra mi portfel. Nie zabrali, bo sie nie balam. Tym bardziej, 瞠 nie byli wcale w kapturach, jak glosz stereotypy. Doskonale widzialam ich twarze. Co najlepsze nie spotkalo mnie to w hucie a w 鈔鏚mie軼iu. Nie raz zdarza mi si chodzi po hucie w nocy. A to wracam z treningu, a to od kogo i jest naprawde p騧no, bo cz瘰to po 23. I sprzeciwiam si stwierdzeniu, 瞠 tylko w hucie jest niebezpiecznie. Niebezpiecznie jest w calej Polsce i zamiast siedzie przed komputerami i o tym dyskutowa, moze powinni鄉y zacz望 dzialac? smiley
Gabi
U篡tkownik

Data rejestracji: 29.10.05
Dodane dnia 29/10/2005 09:42:39
Mam 17 lat, wracam nie tyle pozno (21-22), co po ciemku i nikt nie [jeszcze] nie napad. Mieszkam tutaj. "Dzi瘯i" temu, 瞠 w mediach na temat w豉郾ie tej dzielnicy podnoszone jest wielkie larum, nie mog wyj嗆 z domu na d逝瞠j, nie spowiadaj帷 si rodzicom, z tego, gdzie id, z kim id, po co i kiedy wr鏂. A 瞠 moi rodzice s podatni na to, co si m闚i w radio, pisze w gazetach itd, w moim domu zapanowala istna psychoza... smiley
Moim zdaniem nie jest tak 幢e, jak si m闚i. W moich okolicach bardzo czesto jedynymi ludzmi wychodzacymi poznym wieczorem z domu sa starsi panowie i panie wyprowadzajacy pieski na
spacer. Na 豉wkach nikogo nie ma. Przykro mi, ale "musz" chodzi na koncerty, do teatru, do kina, na wystawy, spotykac sie gdzies ze znajomymi. ζwka w Nowej Hucie albo "Blue Caffe" na os. Kalinowym, to nie jest najlepszy pomysl. Poza tym, zawsze przyjemniej (przynajmniej jak dla mnie) jest w okolicach Rynku.
Chc 篡 normalnie! Czy dzielnica, w jakiej mieszkam, ma by ograniczeniem, jak捷 barier??? smiley
gabencja@hotmail.com www.gabencja.blog.onet.pl, http://szpila17.eblog.pl
Ziomek
U篡tkownik

Post闚: 10
Miejscowo嗆: Nowa Huta
Data rejestracji: 19.07.06
Dodane dnia 19/07/2006 14:41:45
Nie zgadzam si z mitem 瞠 Nowa Huta jest niebezpieczniejsz dzielnic ni inne w Krakowie czy te w Polsce. Jak m闚i stare polskie przys這wie: "wsz璠zie mo積a w ryj dosta wystarczy chcie". By貫m nieraz zaczepiany, ostatnio tydzie temu jaki pijany facet w wieku ok 30 lat 簑ci si na mnie nie wiem za co, ale nie dzia這 si to w Nowej Hucie ale w 字鏚mie軼iu. Nigdy nie by貫m zaczepiony agresywnie w mojej dzielnicy. Kiedy owszem jakie 貫bki podpite co tam do mnie powiedzieli wulgarnego bo co im si ubzdura這 po pijanemu ale nie szukali zwady tylko poszli w swoj stron. Cz窷ciej widzia貫m agresj w 字鏚mie軼iu ni w Nowej Hucie, wiem 瞠 jest to przez to 瞠 w 字鏚mie軼iu jest wi璚ej ludzi bo to centrum rozrywkowe Krakowa ale og鏊nie nie zauwa篡貫m 瞠by Nowa Huta wystawa豉 pod tym wzgl璠em spo鈔鏚 innych dzielnic jak Bie瘸n闚 czy Wola Duchacka i inne. Nie zgadzam si 瞠 jest tu niebezpiecznie. Spaceruj przynajmniej dwa razy w tygodniu noc po osiedlach starej cz窷ci Nowej Huty i jedyne co mnie tu razi to alkoholizm!! To jest wg mnie plaga Nowej Huty! Pe軟o tu starych (i nie tylko) 簑li kt鏎zy najpierw zbieraj si pod sklepem a kilka godzin p騧niej le膨 w swoich ekstrementach gdzie na 豉wce albo w parkach. To jest problem kt鏎ym powinni si zaj望 radni Nowej Huty. Mieszkaj w socjalnych mieszkaniach jakich tu pe軟o i w tzw garsonierkach wi璚 nie 軻 to ludzie z poza Nowej Huty ale jej mieszka鎍y. Alkoholizm jest tu normalno軼i a dzieci alkoholik闚 nie maj przysz這軼i i cz瘰to widz 20 latk闚 kt鏎zy jeszcze nie upadli tak nisko 瞠by ciu豉 przed sklepem na piwo ale ciu豉j na marichuan. Potrzebuj 10-20 z 瞠by kupi sobie traw i tworz grupy osiedlowe bo 豉twiej w grupie uzbiera na narkotyki. I to w豉郾ie ich boj si mieszka鎍y Nowej Huty. Nale篡 zwalcza przest瘼czo嗆 ale lepsze efekty b璠 kiedy politycy, radni i policja b璠zie likwidowa przyczyny a nie skutki takich zachowa. Powinno si unika robienia z Nowej Huty pewnego rodzaju getta w kt鏎ym jest pe軟o mieszka socjalnych. W berlinie ten problem zauwazono ju na poczatku lat 90tych i uporano si z tym w do嗆 prosty spos鏏. Z dw鏂h post-komunistycznych mieszka w wielkich blokach robiona jeden przestronny apartament i odrazu zaczeli 軼iaga do takich osiedli ludzie zamo積iejsi przez co wyr闚nano poziom. A w Polsce zauwa瘸m co przeciwnego. Buduje si nowe osiedla kt鏎e s strze穎ne monitorowane i ogrodzone gdzie mieszkaj ludzie zamo積iejsi. A biedoda? Zostaje w starych osiedlach jak w豉snie w takich jak w Nowej Hucie. Nie raz s造sza貫m rozmowy ludzi w tramwajach typu "musz si wyprowadzi z Nowej Huty bo tu dziadostwo coraz wi瘯sze" itp.
Przemoc jest wsz璠zie w ca貫j Polsce. I nie zgadzam si z przedm闚c kt鏎y napisa 瞠bysmy g這sowali na Kaczy雟kiego bo to cz這wiek kt鏎y trzyma si prawa. W豉郾ie przeciwnie! Bracia Kaczy雟cy s znani w 鈍iatku politycznym z nie trzymania si przepis闚! Co si dzieje teraz jest 鈍ietnym dowodem. Vicepremier Lepper - krzykacz i dzia豉cz samowoli a nie prawa, i jest w Rz康zie? Je郵i kto wierzy w obietnice wyborcze polityk闚 to jego sprawa. Ka盥y kto ma cho troch oleju w g這wie wie 瞠 s to poprostu zwyk貫 chwyty marketingowe - a w 鈍iecie polityki - puste s這wa. Ale pogl康y polityczne to temat na inne forum. NIE WIERZ 瞠by obecny Rz康 kt鏎y Polacy wybrali zmieni problemy jakie mamy w Nowej Hucie! 3 mln nowych mieszka? A co ze starymi w starych dzielnicach? Co z problemami du篡ch miast? nic.
Edytowane przez Ziomek dnia 27/07/2006 15:16:19
piotrp
U篡tkownik

Data rejestracji: 13.10.06
Dodane dnia 13/10/2006 22:11:14
Od zesz這rocznego zwyzci瘰twa PIS-u zaobserwowa貫m wzmono穎n aktywno嗆 zainteresowania bezpiecze雟twem w polskich miastach od strony polityk闚 zwyci瘰kiej partii. Nie mo積a im odm闚i zaanga穎wania w tym temacie, szczeg鏊nie podoba mi si postawa Ministra Sprawiedliwo軼i, kt鏎y sam wychowa si w Krakowie i tego typu zagadnienia nie s mu obce. Wielokrotnie obiecywa, i zrobi co w tej sprawie. W przeciwien鈣wie do obecnego prezydenta miasta, nie jest g逝chy na apele "zwyk造ch" ludzi. Pomys造 typu "24 godzinne s康y" mog造by poprawi bezpiecz雟two w naszej dzielnicy i nasze spo貫cze雟two te tak uwa瘸. Tego typu pomys造 by造 oczekiwanie ju od lat, ale ekipa SLD z kt鏎ej wywodzi si obecny prezydent traktowa wyborc闚 z Nowej Huty instrumentalnie (jako grup sfrustrowanych ludzi, w swojej naiwno軼i wierz帷ych w jak彗olwiek zmian). Dotychczasowe zapowiedzi i dzia豉nia ministra pochodz帷ego z krakowa dostatecznie dowodz jego zaanga穎wania w popraw standat闚 prawnych i spo貫cznych. Wierz, 瞠 ludzie, kt鏎ych popiera polityk (Minister Sprawiedliwo軼i) wprowadzaj帷y tyle nowatorskich zmian, te maja na my郵i dobro Krakowa i wszystkich jego dzielnic.
Skocz do Forum:

Ten serwis u篡wa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegl康arki oznacza zgod na to)

Prezentowane na stronie internetowej informacje stanowi tylko cz窷 materia堯w, kt鏎e w ca這軼i znale潭 mo積a w wersji drukowanej "G這su - Tygodnika Nowohuckiego".
Logowanie
Nazwa U篡tkownika

Has這

Nie jeste jeszcze naszym U篡tkownikiem?
Kilknij TUTAJ 瞠by si zarejestrowa.

Zapomniane has這?
Wy郵emy nowe, kliknij TUTAJ.
Reklama

Copyright by G這s - Tygodnik Nowohucki © 2005-2014