Nawigacja
· Strona główna
· Nowohuckie Linki
· Fotohistorie
· Szukaj
· Dzielnice
· NH - Miejsce dobre do życia
W Głosie
 Felietony
 Miss Nowej Huty -
XXI edycja

 Nowohucianie
 Humor
 Prawnik radzi
Ostatnie artykuły
· [2022.01.14] Warto o...
· [2022.01.14] No to, ...
· [2022.01.14] Konserw...
· [2022.01.14] Sprawie...
· Na niedzielę 16 styc...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Na sprzedaż działka ...
· Akcja poboru krwi
· Krótkie włosy - piel...
· Sekcja rekreacyjna G...
· TBS w nowej hucie?
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
[2021.11.26] Czy Tusk już szuka posady?
Czy warto zajmować się Tuskiem i jego planami podporządkowania sobie całej opozycji i pokonania rządu PiS - nie drogą wyborów, bo na to się nie zanosi – ale poprzez uliczne awantury i nacisk zagranicy? Wiadomość o odebraniu mu prawa jazdy i nałożeniu mandatu po przekroczeniu prędkości na terenie zabudowanym o ponad 50 km/godz., została w TVN podana jedynie z jego krótkim komentarzem, że kara jest słuszna. Czyli: Polacy, nic się stało. Każdy, a tym bardziej Tusk, może przekroczyć prędkość, byle nie kwestionował kary. Może mu się spieszyło? Gdyby kary nie przyjął i zaskarżył ją do sądu, z pewnością wyrok byłby dla niego pomyślny i nie poniósłby żadnych konsekwencji. Nadzwyczajna kasta już by o to zadbała. Ponieważ jednak podporządkował się karze, sądowego skandalu nie będzie. Czy jednak jazda obok szkoły z szybkością ponad 100 km/godz. w czasie, gdy w telewizji codziennie imitowane są ostrzeżenia dla przekraczających szybkość, może usprawiedliwiać pobłażliwość opozycyjnych mediów? Wyobraźmy sobie reakcję TVN na podobne zdarzenie w wykonaniu któregoś z polityków obozu rządowego.
Niedawno Tusk ogłosił, ze odbył podróż po Europie i spotykał się tam z ważnymi politykami, rzekomo po to, aby ich przekonywać, że w konflikcie z Białorusią racja jest po polskiej stronie. Z kim się spotykał? Tego nie chciał powiedzieć. Kto i o czym w Berlinie czy Brukseli chciał rozmawiać z Tuskiem? Może kanclerz Merkel przed telefonami do Putina i Łukaszenki? Złamała unijną solidarność i naraziła się na śmieszność: ot, jeszcze jeden dowód na niemiecką megalomanię, a równocześnie popis naiwności odchodzącej na emeryturę kanclerz, której zaskakujący występ wykorzystano w rosyjskiej i białoruskiej propagandzie. Czy Tusk jest jej jeszcze do czegoś potrzebny? Zawiódł pokładane w nim nadzieje, pojechał do Polski, ale nie przywrócił do władzy tych, którzy obiecują, że politykę wobec Brukseli i Berlina będą prowadzić na kolanach. Okazał się nieskuteczny, a jego możliwości wpływania na sytuację w Polsce mocno przesadzone. Co teraz?
Jako odkurzony lider partii niczym się nie zasłużył. Lewica wyśmiała jego propozycje sojuszu, Hołownia woli poczekać na rozwój wydarzeń, nawet PSL z jednoprocentowym poparciem nie chce i tego stracić w toksycznym związku z Tuskiem. Platforma jak nie miała żadnej propozycji dla Polaków, tak nie ma jej nadal, zagubiona wobec poparcia, jakie Europa udziela polskiemu rządowi. Jeszcze walczy o to, żeby Polska nie dostała unijnych pieniędzy, jeszcze liczy na paraliż sądów w wykonaniu skorumpowanej kasty, jeszcze wierzy, że pandemia osłabi rząd, ale energii i siły już nie ma. Tusk obiecywał ofensywę w mediach, ale wycofał się po pierwszych niepowodzeniach i trudnych pytaniach. Zapowiadał wielkie manifestacje, ale chętnych do słuchania jego narzekań zabrakło. Chciał objechać całą Polskę, ale wobec mizernego zainteresowania oraz nieprzychylnych komentarzy i z tego zamiaru zrezygnował. Na koniec okazał się nieodpowiedzialnym kierowcą. Pewnie rozpytuje już w Brukseli czy nie zwalnia się jakaś spokojna posada, odpowiednia dla jego dawnych zasług. Prawdopodobnie Niemcy pomogą mu i tym razem, może znajdzie się coś w niemiecko-rosyjskich spółkach? Zakończenie kariery nie zapowiada się różowo, ale wyjechać powinien wcześniej zanim Platforma zorientuje się, że jest większym obciążeniem niż zyskiem, a wtedy jego konkurenci pozbędą się go równie bezwzględnie, jak on skazywał na polityczną banicję swoich zaufanych towarzyszy.
Ryszard Terlecki
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
 
Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)
Prezentowane na stronie internetowej informacje stanowią tylko część materiałów, które w całości znaleźć można w wersji drukowanej "Głosu - Tygodnika Nowohuckiego".
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Reklama


Wygenerowano w sekund: 0.05 19,634,452 unikalnych wizyt